הקמת ושיקום גינה

רצוי לבחור צמחים עמידים למחלות ולהתחשב בגודלם הסופי כך שהגינה לא תהיה צפופה מדי בבגרותה.

יש לתכנן מערכת השקיה כך שתענה על הצרכים של הגינה (דשא, צמחיה וכו') מומלץ להעזר בבעל מקצוע שכן להשקיה יש חשיבות גדולה בבריאות ונראות הגינה.

רצוי להשתמש במשאבת דישון על מנת להינות מפריחה יפה וממראם של צמחים בריאים.

בשלב הפיתוח של החצר חשוב להעביר שרוולים מתחת למדרכות עוד לפי יציקת המשטח.

שרוול צריך להיות בקוטר כזה שיאפשר מעבר קל לצנרת מים וחשמל.

ניתן ומומלץ לשלב תאורת גן בגינה ואפילו לשלב רמקולים על מנת להשלים את החוויה ולהעצים את ההנאה שלנו מהגינה.

לגדל צמחים עם חביתותיםטיפ נוסף: כדי לחסוך במקום ניתן לגדל ירקות וצמחים בעזרת חביתותים. חביתותים זו חבית ייעודית המאפשרת גידול ירקות וצמחים במרפסת – ליתר דיוק עד 70 צמחים וירקות שונים! כל זה ע"פ שטח פני קטן ביותר אשר קיים בכל מרפסת.

למי שלא מכיר, חביתות היא המצאת המאה מכיוון שהיא מאפשרת לכם לגדל בעצמכם את הירקות, צמחי התבלין וצמחי התה שלכם – באופן אורגני, אקולוגי, בריא ומהנה. לקנות ירקות אורגניים בסופר זה נחמד, להזמין ירקות אורגניים עד הבית זה אפילו עוד יותר נחמד. אבל יש יותר טוב מאשר גידול צמחים בבית או במרפסת? ועוד מבלי להקריב לצורך כך את כל הגינה או כל המרפסת? זה כבר סטארט-אפ. היופי הוא שזה פרקטי וממש לא בשמיים. אז אם תמיד חלמתם על גינה משלכם ועדיין לא מצאתם את הזמן / כסף / מקום פנוי… חביתותים זו בדיוק ההמצאה בשבילכם כי היא מאפשרת לכם לא רק לגדל כמעט כל מה שתרצו אלא לגדל מגוון גדול של צמחים בגינה או אפילו במרפסת, בצורה אפקטיבית ובמחיר השווה לכל כיס.
פרטים נוספים כאן: https://havitutim.co.il

בשיקום גינה כמו בהקמה יש להתחיל בתכנון של צמחיה, השקיה ותאורת גן

במקומות בהם נוצר מיקרו אקלים שלא מאפשר קיומו של דשא (אם היה בעבר שלא שרד בגלל צל כבד) ניתן לבצע שינוי ולהוסיף משטח דק מעץ ובכך לשמור על מראה בריא ויפה של הדשא ללא אזורים יבשים ולהינות מפינת ישיבה מוצלת ונוחה לימי הקיץ החמים.