עשו זאת בעצמכם: 5 עיצובים מגניבים לכיסאות

בין אם אתם מתכוננים לארח אורחים או רק מחפשים להוסיף צבע לסלון, כיסא חדש וססגוני הוא המפתח לשינוי. אבל כאשר אתם רואים כי כיסא חדש איכותי בחנות עולה כמה מאות שקלים, ולפעמים יותר מאלף, אתם עשויים לגלות כי להשקיע רק פרומיל מהעלות – וסוף שבוע אחד, נשמע הרבה יותר מושך. יש לציין שלצורך אירוח חד פעמי יתכן וכדאי לכם דווקא לחפש כיסאות להשכרה כיוון שלצרכים חד פעמיים כשצריך לארח אורחים רבים לאף אחד אין זמן או יכולת להתחיל לייצר כיסאות בקצב תעשייתי. מה גם שהשכרת כיסאות זולה יותר בהשוואה לקניית כיסאות.

בחזרה לנושא: בניית רהיטים עצמית היא די פשוטה, זולה, מתגמלת ומהנה. בעזרת כמה כלים וחומרים נפוצים (משטחי עץ שהושלכו לפח, מוטות עץ פשוט מהחנות המקומית), אתם יכולים לבנות כל דבר מכיסא גן ועד כורסת וינטאז' פרחונית. עדיין ספקנים? בדיוק בגלל זה הכנו לכם שבעה עיצובים מעוררי השראה לכיסאות שתוכלו לבנות בעצמכם לפי הצרכים של הבית שלכם, ולפי הסגנון המועדף עליכם.

 

זוויות חדות

DIY Chairs
צילום: instructables.com

בעזרת חומרים פשוטים תוכלו לבנות כורסא מודרנית מרשימה. החומרים: 2 × 4 לוחות עץ, מסור דיסק, מקדחה חזקה, ברגים, קצת דבק עץ, ומוצרים נוספים להגנה על המוצר הסופי מפני נזקי מזג האוויר. המושב נתמך על ידי ברגים בארבעה מקומות לאורך רגלי המסגרת הריבועית, כך שתוכלו לסמוך על הכיסא המודרני כאשר אתם מניחים עליו את מלו כובד משקלכם.

קימורים עגלגלים

DIY Chairsצילום: addicted2decorating.com

הכיסא-כורסה הזה לוקח את האתגר לכיוון אומנותי של ממש. מדובר באתגר, אבל בסה"כ זה לא נורא מסובך. המבנה של הכיסא מזכיר כיסאות אוכל של פעם, טוב – לפחות הרגליים. שימו לב כיצד השלד מורכב כמו פאזל. מרשים, נכון? ריפוד בצבעים מנוגדים מקפיץ את הסטייל של הכיסא הזה לשמיים.

תכנית פשוטה

DIY Chairs
צילום: ana-white.com

אמנם זה אולי נראה טוב מכדי להיות אמיתי, אבל הכיסא הזה נבנה בשעה אחת בלבד. את הכיסא הזה אפשר לבנות בצ'יק ובהשקעה של כ-100 ש"ח. בחירה מעולה עבור מי שאוהב להיות פרקטי ולהשאיר זמן לפעילויות נוספות בסופ"ש.

סודי ודרמטי

DIY Chairs
צילום: Southernrevivals.com

כסאות בניחוח כפרי מודרני – אבל יש להם סוד גדול: הם מתקפלים. הכיסאות נבנו עם כמה כלי עבודה חשמליים ועז אורן (אפשר גם עם עץ ארז), באמצעות שמונה מוטות עץ מאחור, שמונה מוטות במושב, ועוד קומץ עבור רגליים. לגימור דרמטי כמו העיצוב, כל כיסא זכה לציפוי בצבע חלב שחור אטום עם שמן טונג.

חתול בשק

DIY Chairs
צילום: funkyjunkinteriors.net

כאן כבר מדובר על ספה קטנה וחמודה בעלת מראה מחוספס. בעקרון דרושים רק משטחי עץ תעשייתיים, ספוג, ושקים ססגוניים. פרויקט זה יכול להיות מותאם אישית על ידי הדפסת לוגו או מלל מועדף על כרית המשענת. לחלופין, אפשר פשוט להשאיר את הכיתוב המקורי שעל גבי השק ולהכניס קצת שיק הביתה.

 

המאמר באדיבות RENT CENTER המציעה שירות השכרת כיסאות לאירועים