עצות שימושיות לצביעת הבית

עצות לצביעת הבית

את הצביעה עצמה ניתן לעשות לבד, ישנם המון דרכי צביעה נוחות וקלות כמו רולר ופדים לצביעה. ניתן לשלב גם דקורים ושבלונות נחמדות בעיקר בחדרי ילדים ובמקומות נוספים בבית.

להלן מספר טיפים שיהפכו את מלאכת הצביעה לאיכותית יותר ונעימה:

יש להשתמש בצבעים ובאביזרים איכותיים ובעלי תו תקן על מנת שנוכל לקבל תוצאה מרשימה יותר בפחות זמן.

כשלב ראשון לפני הצביעה יש לסתום חורים בקיר באמצעות שפכטל אמריקאי. במידה ויש חורים גדולים או אזורים הדורשים מילוי מומלץ להרחיב את החור בעזרת מרית ומלא בקלסימו, יש לתת לחומר להתייבש ולאחר מספר שעות יש לשייף בנייר לטש מספר 150 – 200 ולנקות את האבק היטב בעזרת מטלית.

רצוי מאוד לכסות את הרצפה בקרטונים או בניילון ולמתוח נייר דבק על הפנלים (לא כדאי להשתמש בסרט אריזה חום כדי שלא יישארו סימני דבק). כל אלו יקלו עלינו את עבודת הניקיון לאחר הצביעה שכן זו יכולה להיות קשה אף יותר מהצביעה עצמה.

לפני רכישת הצבע מומלץ למדוד את השטח שמיועד לצביעה ולחשב איזה כמות צבע דרושה לנו. ככל שנקנה מיכל גדול יותר, המחיר לליטר יורד.

לפי הוראות היצרן ליטר אחד של צבע מספיק לשישה מטר רבוע.

לצביעת הקירות מומלץ להתשמש בצבע אקרילי כגון סופרקריל או סופרקריל 2000. היתרון בצבע שכזה מעבר לכך שהוא נראה מאוד יוקרתי, הוא שניתן לנגב אותו במטלית רטובה ולהסיר טביעות אצבעות ולכלוכים שונים בקלות יתרה.

לצביעת התקרה מומלץ להשתמש בפוליסיד. אין צורך להשתמש בחומר אקרילי ויקר שכן בדרך כלל התקרה רגישה פחות ללכלוכיםץבסיום העבודה יש לשטוף היטב את המברשות והכלים בהם השתמשנו על מנת שנוכל להינות מהם גם בעתיד.

לסיום במידה והחלטתם בכל זאת להיעזר בבעל מקצוע, חשוב לוודא באילו חומרים הוא משתמש ואם המחיר כולל צביעת משקופים, דלתות ואביזרי מתכת שונים בבית…